Jak zorganizować przeprowadzkę

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek. Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

7 najgorszych błędów podczas

Przeprowadzka jest stresującym doświadczeniem. Istnieją dziesiątki rzeczy do zrobienia i wiele ważnych decyzji do podjęcia w bardzo krótkim czasie . To wszystko prowadzi do często popełnianych błędów podczas .

Najczęściej popełniane są drobne błędy podczas , które nie skutkują żadnymi większymi konsekwencjami. Zdarzają się jednak też poważniejsze błędy, które mogą nam się „odbijać czkawką” jeszcze przez długi czas po przeprowadzce.

Dlatego warto się przygotować odpowiednio wcześniej do . Poniżej znajdziesz 7 najgorszych błędów podczas . Jeśli zastosujesz się do naszych rad nie będzie spędzać Ci snu z oczu.

1. Źle stworzony harmonogram

Wiele ludzi podczas idzie na żywioł. Bez żadnych planów, na bieżąco zmierzają się ze wszystkimi problemami związanymi z przeprowadzką. Niektórym nawet udaje się to przeżyć, lecz na pewno nie stanowią te osoby dobrego przykładu. W przypadku planowanie to podstawa. Zaoszczędzi Ci to czasu, stresów a także pomniejszasz prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnisz.

2. Za mało czasu na pakowanie rzeczy

Jest to częsty błąd. Większość ludzi nie zdaje sobie do końca sprawy ile rzeczy tak naprawdę posiada, dlatego też nagle okazuje się że 1 dzień to stanowczo za mało by spakować cały swój dobytek! W dodatku rzeczy należy posegregować i popakować w kartony a to jest proces czasochłonny.
Dlatego warto zacząć pakowanie odpowiednio wcześniej. Na pakowanie warto poświęcić przynajmniej 5 godzin na jedno pomieszczenie ( im większe i bardziej zagracone tym więcej). Dzięki temu spokojnie zdążysz odpowiednio spakować i zabezpieczyć wszystkie rzeczy.

3. Wybór niewłaściwej firmy przeprowadzkowej

Częstym błędem osób, które przeprowadzają się po raz pierwszy jest zatrudnienie złej firmy przeprowadzkowej. Gdy nie ma się doświadczenia w przeprowadzkach często głównym kryterium na podstawie którego wybieramy firmę przeprowadzkową jest niska cena. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Często bowiem w cenie nie jest zawarta część usług np. wynoszenie i wnoszenie rzeczy, ubezpieczenie. Po dodaniu wszystkich „dodatkowych” usług może okazać się, że cena znacznie przewyższa inne oferty.

Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie firmy przeprowadzkowej, ważne jest przecież by Twój dobytek podczas bezpiecznie dotarł na miejsce. Wynajęcie dobrej firmy przeprowadzkowej stanowi 75 % sukcesu. Profesjonalna pomoże Ci przejść sprawnie i skutecznie przez cały proces .

4. Brak pomocy przy wynoszeniu i wnoszeniu mebli

Jeśli decydujesz się na przeprowadzkę samodzielną warto poprosić o pomoc właściwe osoby. Sprawdź ile i jak ciężkich rzeczy masz do przeniesienia. Prosząc kogoś o pomoc uprzedź go o rozmiarach . Może się bowiem okazać że dana osoba ma chory kręgosłup lub nie ma wystarczająco siły by np. znieść ciężki mebel, lub nie będzie miała wystarczająco dużo czasu by pomoc Ci przenieść wszystkie rzeczy.

Zły dobór osób do pomocy może kosztować Cię dużo stresów a także podczas transportu mogą ulec zniszczeniu Twoje rzeczy. Dlatego w zależności od zadania (pakowanie, opieka nad dziećmi czy zwierzętami, przenoszenie ciężkich mebli) dobieraj osoby które najlepiej się do tego nadają.

Warto również zapatrzeć się w odpowiedni samochód do którego łatwo zmieszczą się wszystkie rzeczy by nie kursować kilka razy.

5. Niepoprawne opisywanie kartonów

Gdy nie jest dobrze zaplanowana, pakujemy się w pośpiechu, chaotycznie. To rodzi różne komplikacje przy rozpakowywaniu. Nagle okazuje się że nic nie możemy znaleźć.

Unikniemy takiej sytuacji gdy opiszemy kartony z rzeczami. Na kartonie warto zawrzeć następujące informacje:

  1. co dany karton zawiera (np. ubrania zimowe, książki dziadka, komputer)
  2. ostrzeżenie jeśli paczka zawiera szczególnie delikatnie rzeczy (np. talerze).
  3. oznaczyć gdzie jest góra a gdzie dół paczki by ją zawsze odpowiednio ustawiać.
  4. do którego pomieszczenia dana paczka powinna trafić (np. sypialnia, kuchnia).

6. Nieostrożne pakowanie rzeczy

Gdy pakujemy się w pośpiechu często nie zabezpieczamy rzeczy odpowiednio. W wyniku tego transportowane rzeczy mogą ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. Aby tego uniknąć należy pamiętać by:

  1. odpowiednio zabezpieczyć karton by nie wyleciały z niego rzeczy (obkleić go dodatkowo taśmą);
  2. pamiętać by ciężar kartony nie przekraczał ciężaru 50 kilogramów
  3. pakować rzeczy tak by rzeczy nie przemieszczały się (wolne przestrzenie wypełniać gazetami, ręcznikami czy też folią bąbelkową);

7. Niewłaściwe ubezpieczenie

Nie zawsze oferta ubezpieczeniowa firmy przeprowadzkowej jest korzystna. Warto dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić wszystkie warunki otrzymania odszkodowania w przypadku uszkodzenia bądź zniszczenia rzeczy. Jeśli dojdziesz do wniosku, że dane ubezpieczenie jest niewystarczające warto dodatkowo ubezpieczyć swój dobytek w innej firmie.

Mam nadzieję, że te rady znacznie usprawnią proces . Powodzenia!

Porównywarka cen przeprowadzek

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj firmy przeprowadzkowe które przetransportują twoje meble. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku firm przeprowadzkowych.


Warning: file_put_contents(_cache/c80a83c8026a5229f36192cc9214d013): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33