Krok 8 – Nieoczekiwane koszty przeprowadzki

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek


Twoja umowa z firmą przeprowadzką powinna zawierać wycenę Twojej przeprowadzki z dokładnym wyliczeniem kosztów i wskazaniem dodatkowych opłat.

Firmy przeprowadzkowe oferują różne typy wyliczania kosztów. Niektóre liczą sobie stawki godzinowe lub kilometrowe, inne oszacowują cenę na podstawie wielkości bądź ilości mebli i dóbr które chcesz przewieźć, a jeszcze inne na podstawie wagi przewożonego towaru.

Stawki przeprowadzki godzinowe proponowane przez są standardowe i zazwyczaj są rozsądne. Firmy przeprowadzkowe oszacowują ile czasu powinno im zabrać przewiezienie rzeczy z uwzględnieniem korków na drogach, czy też innych utrudnień takich jak zmiany opony.

Jeśli rozliczasz się według stawki kilometrowej to sprawa jest bardzo prosta. Firma przeprowadzkowa dokładnie wie jak daleko się przeprowadzasz i może wyliczyć tą odległość co do centymetra, tak więc stawki przeprowadzki dla przebiegu nie ulegną zmianie.

Jeśli wylicza cenę przeprowadzki na podstawie wagi przewożonych rzeczy zostaniesz poproszony o oszacowanie wagi rzeczy które będą przenoszone. W umowie powinieneś mieć napisane, że przed załadunkiem waży jeszcze rzeczy i przedstawia szczegółowy wykaz wag. Rzeczywista waga może okazać się nieco cięższa niż ta szacowana. Ale nie powinna przekraczać 10%. Upewnij się, że korzysta z wag posiadających certyfikat.

W pozostałych przypadkach warto by umowa zawierała wszystkie aspekty wyliczenia i listy przewożonych rzeczy. Warto zastrzec na piśmie czy będą dodatkowe opłaty na przykład za wnoszenie rzeczy i na które piętro.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/cf684e84d097de88104fcec14c498dce): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33