Krok 9 – Skarga na firmę od przeprowadzek

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzekJeśli dobrze zaplanowałeś swoją przeprowadzkę, wybrałeś wiarygodną i renomowaną firmę przeprowadzkową oraz dokładnie zapoznałeś się z warunkami umowy, to nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Jeśli jednak zdarzy się inaczej to musisz wiedzieć, że chociaż znaczna część ochrony konsumentów spoczywa na naszych własnych ramionach to istnieją pewne działania, które możesz podjąć w przypadku napotkania problemów.

Zawsze w pierwszej kolejność skontaktuj się z firmą przeprowadzkową i daj jej szansę na naprawienie problemu. Jasno określ na czym polega problem i czego od nich oczekujesz. Na przykład gdy zniszczeniu uległa paczka oznaczona jako delikatna, zawierająca porcelanę, spodziewasz się zwrotu wartości zniszczonej porcelany.

Jeśli telefoniczne zgłoszenie nie przynosi efektu wyślij fax bądź e-mail do firmy przeprowadzkowej. Wyjaśnij w nim problem i wskaż satysfakcjonujący Cię sposób rozwiązania. Możesz wskazać kolejne kroki takie jakie zamierzasz podjąć w przypadku gdy Twoja prośba zostanie zignorowana.

Koniecznie określ rozsądny termin w którym firma do przeprowadzki ma czas na odpowiedź (przynajmniej 7 dni). Taki list powinien w prosty sposób opisywać problem i wskazywać sposób jego rozwiązania. W żadnym wypadku nie powinien zawierać elementów groźby bądź złości.

Kolejnym krokiem jest złożenie formalnej skargi bądź reklamacji. W umowie z firmą przeprowadzkową lub w regulaminie tejże firmy powinna być określona procedura postępowania w takiej sytuacji. Możesz również uciec się do wystawienia opinii danej firmie na przykład na stronie internetowej jako ostrzeżenie dla innych klientów (musi to być prawda, nie zniesławienie), a jeśli sprawa jest nietypowa lub bardzo rażąca zwrócić się o pomoc na przykład do telewizji. Takie sposoby często przyspieszają reakcję nieuczciwych firm nie tylko przeprowadzkowych.

Jeśli żaden z tych sposobów nie przyniósł oczekiwanych rezultatów zadzwoń do prawnika. On udzieli Ci porady jak możesz dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/2bf4512837dba8873305f2a637145f1f): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33