Przeprowadzka firmy

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Przeprowadzki biurowe różnią się od tych domowych. Zazwyczaj potrzebny jest droższy sprzęt dlatego też warto wybrać firmę specjalizującą się w przeprowadzkach biurowych.

Jak znaleźć firmę przeprowadzkową

Jeśli nie znasz żadnej, sprawdzonej firmy przeprowadzkowej warto jak zawsze zebrać referencje od innych osób. Spytaj o 2-3 firmy administratora budynku, wskaże Ci kilka godnych zaufania firm przeprowadzkowych i ostrzeże przed naciągaczami.

Możesz również zapytać inne firmy w budynku lub w okolicy czy korzystali z usług firm przeprowadzkowych w ostatnim czasie i poprosić o polecenie tych dobrych. Powinieneś zapoznać się przynajmniej z trzema ofertami firm przeprowadzkowych i poprosić o referencje.

Jeśli nie masz czasu lub pomysłu na zorganizowanie możesz zatrudnić konsultanta do spraw przeprowadzek biur, który zrobi wszystko za Ciebie. Te usługi obejmują oprócz fizycznej przeprowadzki, również wszystkie rzeczy o których trzeba pamiętać zarówno przed, w czasie jak i po całym procesie przeprowadzki.

Przeprowadzka biura różni się od przeprowadzki domu

Usługi w ofercie firm przeprowadzkowych dla biur nie różnią się wiele od tych, które oferują firmy specjalizujące się w przeprowadzkach domowych. Możesz nawet się spotkać z tym, że oferuje obie te usługi.

Przeprowadzki biur różnią się przede wszystkim tym, że są cięższe i trudniejsze. Przekonasz się, że do potrzebujesz więcej ludzi ze względu na to że meble, pudła i sprzęt biurowy są cięższe i jest ich znacznie więcej niż sprzętów domowych.

Z pewnością będziesz potrzebował wynająć specjalne pudła i skrzynie, aby przeprowadzić firmowe rzeczy.  W pudła możesz spakować tomy dokumentów i innych drobniejszych rzeczy. Jeśli spakujesz rzeczy w zorganizowany sposób do specjalnych skrzyń, to ułatwi Ci to później rozpakowywanie i pozwoli szybciej rozpocząć pracę w nowym miejscu. Jest to niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania firmy. Dzięki temu również Twoje rzeczy będą odpowiednio chornione podczas przeprowadzki.

Cena przeprowadzki firmy

Ceny różnią firmy przeprowadzkowe od siebie. Niektóre firmy przeprowadzkowe liczą sobie stawki godzinowe, inne kilometrowe lub na podstawie wagi przewożonego towaru. Możesz również spotkać się z dodatkowymi opłatami za przeprowadzkę po tak zwanych godzinach pracy, popołudniami, w weekendy lub nawet w święta.

Przewóz sprzętu biurowego

Z przeprowadzką biura wiąże się zazwyczaj transport cennego sprzętu biurowego takiego jak komputery, kopiarki i inne urządzenia. Abyś nie musiał trzymać każdego kawałka hardware’u w oddzielnym pudełku powinieneś zamówić odpowiedni konterer z firmy przeprowadzkowej, w którym bezpiecznie będziesz mógł przetransportować wartościowy sprzęt.

Jeśli masz dużo komputerów, a nie masz działu IT to możesz zatrudnić specjalistów  by odłączyli, spakowali a potem podłączyli sprzęt w nowym miejscu. Jeśli wynajmujesz sprzęt to zawsze warto sprawdzić umowy na wypadek, gdyby był zapis co musisz zrobić by przenieść sprzęt. Niektóre firmy wynajmujące sprzęt komputerowy nie pozwalają przenosić sprzętu samodzielnie i mogą  mieć zastrzeżone, że robią to za Ciebie za dodatkową opłatą oczywiście.

Transport mebli biurowych

Warto znaleźć chwilę by porozmawiać z firmą przeprowadzkową o sposobie załadownia na samochody, tak by zapewnić ładunkowi największą ochornę. Zapytaj firmy przeprowadzkowe jak powinieneś przygotować siędo przeprowadzki czego od Ciebie oczekują i jakiego sprzętu używają, który mógłby Ci pomóc.

Mogą na przykład powiedzieć żeby zamknąć metalowe szafki z dokumentami, ponieważ w ten sposób łatwiej będzie je przetransportować nawet jeśli będą przez to cięższe, niż gdyby je opróżniać i pakować dokumenty w dodatkowe pudła. Niektórzy doradzają by szuflady w biurkach zostały opróżnione nawet jeśli mogą być zamknięte ze względu na to że ich zawartość jest łatwo zniszczalna.

Szybka przeprowadzka firmy

Czas jest stałym wyznacznikiem przeprowadzki i dlatego należy się do niej dobrze przygotować. Im więcej czasu zajmie Ci przeprowadzka tym później biuro zacznie normalnie funkcjonować. Warto zaprosić do biura przedstawiciela firmy przeprowadzkowej by ocenił jak duży to będzie ładunek i by opowiedział Ci co może zrobić i czego możesz potrzebować. Zawsze warto dać kopie planów nowej powierzchni biurowej firmie przeprowadzkowej zaznaczając jak mają być rozmieszone meble i rozładowane paczki.

Ubezpieczenie przeprowadzki firmy

Szczegółowe ubezpieczenie jest absolutnie niezbędne dla . Należy dokładnie przyjrzeć się polisie ubezpieczeniowej firmy przeprowadzkowej i sprawdzić warunki ubezpieczenia swojej firmy, zanim podejmie się decyzję o wyborze firmy przeprowadzkowej.

Przy przeprowadzkach biura ubezpieczenie nie dotyczy wyłącznie sprzętu i mebli, obejmuje również  istotne dokumenty, archiwa oraz informacje zapisane na komputerach. Większość firm przeprowadzkowych nie chce ubezpieczać dokumentów i musisz się upewnić, że wszystko jest dobrze zabezpieczone.

Jeśli wymagane jest dodatkowa opłata za ubezpieczenie dokumentów podczas przeprowadzki to warto zapłacić. Zgubienie ważnego dokumentu może kosztować Twoją firmę dużo więcej. Warto mieć polisę ubezpieczeniową na wypadek utraty biznesu, straconego czasu lub na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Takich zapisów nie zawierają oferty standardowe.

Powinieneś również dowiedzieć się jakie okoliczności są objęte polisą. Czy jeśli spowoduje uszkodzenia budynku biurowego w trakcie procesu przenoszenia, co zdarza się bardzo często, to możesz ubiegać się o zwrot kosztów które będziesz musiał w związku z tym ponieść? Przeczytaj bardzo uważnie warunki umowy z firmą przeprowadzkową. Wszelkie wyłączenia i ograniczenia w umowie jak zawsze powiedzą Ci czego tak naprawdę możesz się spodziewać.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/f63949519d8d7148b8b625d0a1d50020): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33