Przeprowadzki Mieszkań

Przeprowadzki Mieszkań Porównaj ceny przeprowadzek mieszkań. Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Przeprowadzka mieszkania

Mieszkając w bloku musimy liczyć się z tym, że nie jesteśmy sami a wszystko co robimy może mocno zakłócać spokój sąsiadom. Dlatego jeśli chcemy zachować dobre stosunki sąsiedzkie, a jest to istotne zwłaszcza jeśli dopiero się wprowadzamy, warto zastosować się do kilku poniższych wskazówek.

Informacja o przeprowadzce mieszkania

Przede wszystkim warto uprzedzić sąsiadów o przeprowadzce, zwłaszcza tych którzy wrażliwi są na wszelkie hałasy. Sama przeprowadzka jest dość stresującym doświadczeniem, dlatego niepotrzebny nam do tego wściekły sąsiad na głowie.

Ponad to warto uprzedzić sąsiadkę, wrażliwą staruszkę, której ulubionym zajęciem jest śledzenie ruchów na klatce. Dzięki temu nie zadzwoni ona od razu po policję gdy zobaczy obcych ludzi wnoszących nam z domu rzeczy.

Sąsiadów najlepiej poinformować dzień lub dwa przed przeprowadzką. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę bo może się okazać, że sąsiedzi już gdzieś wyszli, a rano będą mieli pretensje.

Przeprowadzka mieszkania na strzeżonym osiedlu

Jeśli mieszkamy na strzeżonym osiedlu należy odpowiednio wcześniej uzyskać pozwolenie od ochroniarzy lub administracji osiedla na wjazd samochodu przeprowadzkowego. Dzięki temu nasza przeprowadzka zacznie się o czasie.

Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy planujemy przeprowadzkę na sobotę lub niedzielę kiedy to osoba upoważniona do wydawania pozwoleń może nie pracować.

Na niektórych osiedlach należy uzyskać również zgodę na to, by samochód mógł podjechać pod samą klatkę. W ten sposób będziemy mieli do przebycia krótszy odcinek, co jest niezmiernie istotne gdy nosimy ciężkie paczki.

Transport rzeczy z / do mieszkania

Jeśli mieszkasz w wysokim bloku z pewnością jest w nim winda. Często w blokach są windy towarowe, jednak by uzyskać dostęp do ich całej powierzchni niezbędny jest kluczyk. Taki kluczyk jest zazwyczaj w posiadaniu dozorczyni lub administracji osiedla. Warto odpowiednio wcześniej zdobyć taki klucz do windy, dzięki temu przeprowadzka będzie dużo łatwiejsza.

Gdy będziemy wwozić rzeczy windą możemy również o tym uprzedzić sąsiadów. Ładowanie i rozładowywanie windy trochę trwa, więc jeśli w bloku jest tylko jedna winda będzie to dla sąsiadów znaczne utrudnienie.

Wnoszenie rzeczy do mieszkania

Wejścia do bloku najczęściej strzeże domofon. Aby ułatwić sobie noszenie rzeczy warto przytrzymać drzwi czymś ciężkim np. cegłą. Jednak oznacza to, że każdy będzie miał dostęp na klatkę. Dlatego warto, by przynajmniej jedna osoba była w pobliżu drzwi i pilnowała, by nie kręciły się tam obce osoby. Jeżeli samochód stoi blisko klatki to taka osoba może jednocześnie pilnować naszych rzeczy podczas gdy inni je noszą.

Podczas przeprowadzki mieszkania nie tylko mieszkanie musimy odpowiednio przygotować, ale również klatkę schodową. Znajdują się na niej często różne rzeczy począwszy od kwiatków a skończywszy na szafkach. Na co dzień może to nam nie przeszkadzać, ale nosząc paczki, kiedy widoczność mamy ograniczoną, musimy mieć pewność że nic nam nie stanie na przeszkodzie.

Pamiętajmy by przeprowadzka mieszkania była jak najmniej uciążliwa dla innych, należy pozostawić ją w takim stanie jak ją zastaliśmy. Jeśli przeprowadzamy się zimą i w dniu przeprowadzki pada deszcz lub śnieg warto wyłożyć na klatce schodowej folię dzięki którym nie naniesie się brudu.

Porównywarka cen przeprowadzek

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj firmy przeprowadzkowe które przeprowadzą twoje mieszkanie. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku firm przeprowadzkowych.


Warning: file_put_contents(_cache/260972d632e80cfe4363f2e67dc4a6b1): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33