Przeprowadzki Strychów i Piwnic

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek międzynarodowych. Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Przeprowadzka strychu i piwnicy

Planując przeprowadzkę, często zapominamy że jesteśmy w posiadaniu piwnicy lub strychu, którego zawartość również należy przewieźć.

Strych i piwnica to miejsca, do których nie zaglądamy za często, a już na pewno dawno tam nie sprzątaliśmy. Gromadzimy tam rzeczy od dawna i tak do końca nikt nie wie jakie skarby zawierają te skryte miejsca.

Dlatego też zarezerwuj sobie więcej czasu na przeprowadzkę piwnicy bądź strychu niż Ci się poczatkowo wydaje. Lepiej skończyć wcześniej i być miło zaskoczonym niż przeprowadzać się w pośpiechu.

Przygotowania do strychu / piwnicy

Warto ubrać się w stare ubranie, gdyż podczas piwnicy bądź strychu łatwo jest się pobrudzić. Koniecznie przygotuj sobie gumowe rękawiczki, nawet dwie pary.

Gdy Twoja piwnica zawiera w głównej mierze słoiki z wekami warto przygotować sobie skrzynki z odpowiednią kratką, aby zapewnić słoikom bezpieczeństwo. Taka kratka jest dostępna w sklepach z chemią czy w supermarketach.

Poproś kogoś o pomoc przy wynoszeniu takich słoików z piwnicy, są one ciężkie i łatwo je potłuc.

Jeśli opróżnianie piwnicy bądź strychu może uniemożliwić dostęp pozostałym sąsiadom do ich pomieszczeń warto uprzedzić ich o planowanej przeprowadzce.

Segregacja

Zapewnij sobie dobre oświetlenie, jeśli nie masz takiej możliwości to wynieś wszystkie rzeczy na zewnątrz i dopiero tam dokonaj podziału rzeczy.

Przygotuj sobie kartony bądź skrzynki do przeprowadzenia wstępnej segregacji.

Nie wyrzucaj wszystkiego co wpadnie Ci w ręce. Niektóre rzeczy mogą okazać się sprawne na przykład rower dla małego dziecka czy też szafka, takie rzeczy można sprzedać na aukcjach internetowych bądź oddać komuś znajomemu lub potrzebującemu.

Jeśli masz dużo rzeczy do wyrzucenia warto zamówić kontener na śmieci.

Sprzątanie strychu i piwnicy.

W takich pomieszczeniach jak piwnica czy strych, zwłaszcza tych rzadko sprzątanych jest dużo kurzu. Przebywanie w takim pomieszczeniu nie jest zdrowe nie tylko dla alergików, ale również dla każdego człowieka.

W sklepach można dostać specjalne maski, aby nie wdychać oparów kurzu i plastikowe okulary aby zabezpieczyć oczy.

Warto też zabrać ze sobą odkurzacz i stopniowo odkurzać wszystkie rzeczy. Jest to dużo lepszy sposób niż korzystanie ze zmiotki. Taki odkurzacz świetnie poradzi sobie również z pajęczynami na strychu i piwnicy.

Możesz także przygotować sobie miskę z wodą i obmywać wszystko z kurzu, by pakować już czyste rzeczy.

Pamiętaj że zapach w takich miejscach, zwłaszcza w piwnicach nie należy do najprzyjemniejszych. Aby uprzyjemnić sobie przebywanie w takim miejscu warto je przewietrzyć jeśli jest taka możliwość. Ponad to w sklepach są różnego rodzaju odświeżacze powietrza, może któryś z nich pomóc.

Porównywarka cen przeprowadzek

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj firmy przeprowadzkowe które przetransportują twój dobytek. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od 6 różnych firm przeprowadzkowych.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/b58d2a3a08cf5bf61e119756016af6d4): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33