Przeprowadzki Finlandia

Przeprowadzki Międzynarodowe Porównaj ceny przeprowadzek z / do Finlandii.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Poznaj ceny przeprowadzek

Poznaj ceny przeprowadzek z i do Finlandii

Znajdź i porównaj firmy przeprowadzkowe w Finlandii. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku firm przeprowadzkowych.

Przeprowadzki Finlandia – Polska

Przeprowadzki Helsinki Przeprowadzki Espoo
Przeprowadzki Tampere Przeprowadzki Vantaa
Przeprowadzki Turku Przeprowadzki Oulu
Przeprowadzki Jyväskylä Przeprowadzki Lahti

Przeprowadzki Finlandia

Większość ludzi kojarzy Finlandię z nazwą alkoholu lub Laponią i Świętym Mikołajem. Okazuje się jednak że coraz więcej Polaków zaczyna myśleć o Finlandii jako nowym domu i decyduje się na przeprowadzkę do tego pięknego kraju.

Do Finlandii z Polski jest około 1000 km (Warszawa – Helsinki 1062 km) i można dostać się tam drogą powietrzną, morską i lądową.

Najszybszym sposobem jest samolot. Istnieje wiele połączeń z Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Warto korzystać z promocji i ofert tanich linii lotniczych gdyż standardowa cena biletu przy zakupie z wyprzedzeniem wynosi nawet 180 euro.

Drugim sposobem na przeprowadzkę do Finlandii jest wykupienie biletu autobusowego do Tallina, a następnie na prom do Helsinek. Autobusy kursują codziennie z Warszawy, Krakowa, Katowic, Częstochowy, Łodzi a także Białegostoku. Jednak prom należy rezerwować z wyprzedzeniem, najlepiej dwu lub trzytygodniowym.

Tą trasą można jechać również własnym samochodem, jest to znacznie tańszy sposób zwłaszcza jeśli samochodem jadą conajmniej dwie osoby. Gdy przeprowadzasz się na dłużej możesz zabrać więcej rzeczy i nie musisz płacić za nadbagaż.

Jeśli przeprowadzasz się do Finlandii wraz z samochodem musisz wiedzieć, że piraci drogowi ze względu na bardzo surowe przepisy nie mają tutaj racji bytu. Na przykład za przekroczenie dozwolonej prędkości o 30 km/h jest zabierane prawo jazdy. Mandaty są bardzo kosztowne, za przekroczenie prędkości zapłacimy około 400 euro, za nie zapięte pasy 50 euro, za przejście na czerwonym świetle 50 euro, za rozmowę przez telefon podczas jazdy 100 euro.

Policja cały czas pilnuje przestrzegania przepisów. Wszystkie radiowozy są wyposażone w kamery a oprócz tego na finlandzkich drogach jeździ dużo nieoznakowanych wozów policyjnych. Warto również pamiętać, że w Finlandii cały rok obowiązuje przepis jazdy na włączonych światłach mijania.

Musisz również zwracać uwagę gdzie parkujesz. Miejsca parkingowe pod blokami są ponumerowane i zarezerwowane dla mieszkańców danego osiedla. Zajęcie takiego miejsca lub parkowanie w niedozwolnym miejscu może kosztować Cię 40 euro. Również za nieopłacenie parkometru grozi wysoki mandat. Dlatego po dużych miastach warto korzystać z transportu publicznego.

Warto wiedzieć, że maksymalny okres dopuszczalny dla użytkowania w Finlandii pojazdu na obcych rejestracjach wynosi 18 miesięcy. Jeśli przeprowadzasz do Finlandii się na dłużej musisz zarejestrować auto.

Porady przeprowadzkowe

Warning: file_put_contents(_cache/cd9d5b917bb56b3d5e41a15120390df4): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33