Przeprowadzki Szwajcaria

Przeprowadzki Międzynarodowe Porównaj ceny przeprowadzek do Szwajcarii.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Poznaj ceny przeprowadzek

Poznaj ceny przeprowadzek z / do Szwajcarii

Znajdź i porównaj firmy zajmujące się przeprowadzkami z / do Szwajcarii. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku firm przeprowadzkowych.

Przeprowadzka Szwajcaria – Polska

Przeprowadzki Zurych Przeprowadzki Genewa
Przeprowadzki Bazylea Przeprowadzki Lozanna
Przeprowadzki Berno Przeprowadzki Lucerna
Przeprowadzki Fryburg Przeprowadzki Sankt Gallen

Przeprowadzki Szwajcaria

Szwajcaria jest jednym z najbogatszych kraj na świecie i do tego wysoko rozwiniętym. Jednak ze względu na liczbę formalności związanych z podjęciem pracy w Szwajcarii czy wyjazdem na studia nie jest to częsty cel przeprowadzek.

Odległość z Polski do Szwajcarii wynosi około 1 300 km (Warszawa – Zurych 1 398 km). Dlatego najszybciej do Szwajcarii można dotrzeć samolotem. Liczne linie lotnicze obsługują lotniska w Zurychu, Genewie i Bazylei. Jednak jest to dość drogi sposób podróżowania zwłaszcza jeśli przeprowadzasz się z całym dobytkiem.

Podczas przeprowadzki do Szwajcarii warto wziąć pod uwagę połączenia kolejowe. Na przykład z Warszawy do Bazylei codziennie jeździ pociąg EuroNight Jan Kiepura. Podróż trwa około 16 godzin. Są również połączenia przez Wiedeń (około 21 godzin) lub Berlin (około 14,5 godziny). Szwajcarski system kolejowy jest świetnie rozwinięty i sprawia, że po kraju można podróżować w komfortowych warunkach i przy okazji podziwiać piękne widoki za oknem.

Z Polski do Szwajcarii wiodą dwa główne szlaki. Pierwszy dłuższy ale wygodniejszy przez Niemcy, lub krótszy przez Czechy i Austrię. Przy wybraniu drugiej opcji należy pamiętać o konieczności wykupienia dodatkowych winietek na autostrady.

Kierowcy wjeżdżający na przeprowadzki do Szwajcarii nie muszą posiadać międzynarodowego prawa jazdy. Jednak gdy przeprowadzasz się na dłużej niż 1 rok wskazane jest uzyskanie szwajcarskiego prawa jazdy. Minimalny wiek kierowcy w Szwajcarii to 18 lat.

Szwajcaria jest krajem górzystym i należy zachować ostrożność podczas jazdy samochodem. Przełęcze alpejskie są z reguły łatwe do przejechania, ale należy zwrócić szczególną uwagę na wąskich, krętych drogach. Przełęcze można ominąć korzystając z tuneli lub przewożąc samochód na platformach kolejowych. Zimą wymagane jest posiadanie opon zimowych. Przełęcze alpejskie otwarte są w zależności od warunków pogodowych generalnie od czerwca do października.

Aby korzystać ze szwajcarskich autostrad należy wykupić tak zwane „vignette” – roczna opłata wynosi około 40 CHF. Jest ona pobierana od wszystkich samochodów i motocykli. Można ją wykupić na stacjach paliw, w urzędach pocztowych i kantorach. Brak naklejki może się wiązać z karą w wysokości około 100 CHF.

Porady przeprowadzkowe

Warning: file_put_contents(_cache/96b196ac4a6230f553523c3aec03efee): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33