Transport roślin i kwiatów doniczkowych

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w Twojej okolicy. Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Jak przewozić kwiaty i inne rośliny doniczkowe

Przeprowadzka z roślinami to wbrew pozorom bardziej skomplikowany proces, niż mogłoby się wydawać. Określone typy roślin są bardzo wrażliwe, na wszelkiego rodzaju zmiany.

Kierując się pewnymi wskazówkami możesz się przyczynić do tego, że przewożone kwiaty doniczkowe dobrze zniosą podróż i szybko zaadoptują się w nowym dla nich środowisku. Pamiętaj to nie jest mebel, roślina żyje i wymaga specjalnej troski.

Przygotowanie roślin do transportu

Około trzy tygodnie przed przeprowadzką przesadź rośliny w nietłukące donice, aby uniknąć uszkodzeń podczas transportu.

Dwa tygodnie przed transportem kwiatów przytnij kwiaty oraz upewnij się co do ich kondycji – czy przypadkiem nie są zaatakowane przez meszki, czy innego rodzaju szkodniki.

Jeśli zostanie stwierdzona choroba roślin, należy zasięgnąć porady florysty lub ogrodnika i zastosować odpowiedni środek likwidujący schorzenie.

Dzień przed przeprowadzką upewnij się, że rośliny są odpowiednio nawodnione i spakuj je w odpowiednie pudła. Dla lepszej stabilności donic, wypchaj wolne przestrzenie w kartonie gazetami, pomoże to również przewożonym roślinom dłużej zachować wilgoć.

Musisz mieć świadomość, że niektóre – te najbardziej wrażliwe na zmiany rośliny mogą nie przetrwać . Dlatego warto odciąć odnóżki kwiatów, zawinąć je w mokre papierowe ręczniki i umieścić w plastikowych torbach – co będzie miało za zadanie przeciwdziałać parowaniu i zapewni dużą wilgotność.

Transport roślin w dzień

Przykryj pudełka, w które zostały spakowane rośliny i zrób dziurki na pokrywkach, tak aby zapewnić roślinom stały dostęp tlenu.

Oznacz kartony z roślinami , w ten sposób zachowa dodatkowe środki ostrożności podczas transportu.

Unikaj gwałtownych zmian temperatur

Jeśli przeprowadzka ma miejsce w okresie letnim, a transport będzie trwał kilka lub kilkanaście godzin, można również, duże liście kwiatów okryć zmoczonymi kawałkami ręczników papierowych.

Jeżeli transport kwiatów trwa dłużej, niż trzy dni pamiętaj o podlewaniu roślin, niektóre z nich mogą potrzebować również światła.

Warto podczas nocnego postoju przenieść rośliny na zewnątrz, ściągnąć pokrywy i zostawić na jakiś czas przy zapalonym świetle.

Rozpakowywanie roślin

Gdy dotrzesz do miejsca przeznaczenia, rozpakuj rośliny tak szybko jak jest to możliwe, czyli zaraz po przeprowadzce – bez uszkadzania gałązek, łodyg, liści.

Unikaj przez pewien czas bezpośredniej ekspozycji roślin na słońcu. Nie przestawiaj donic z miejsca na miejsce, zastanów się gdzie chcesz je ustawić i pozwól roślinom zaadoptować się do nowego otoczenia.

Jeśli zostały dołożone wszelkie starania, aby transportowanie roślin przebiegało według określonych zasad, będziemy mogli w nowym miejscu cieszyć się i relaksować w otoczeniu naszych ulubionych roślin.

Porównywarka cen przeprowadzek

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj firmy przeprowadzkowe które przetransportują twój dobytek. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od 6 różnych firm przeprowadzkowych.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/985771fd76fc8936971ebc372b4b452c): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33