Transport i przwóz zwierząt

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Musisz się zastanowić w jaki sposób przeprowadzisz zwierzę. Jeśli nie masz nic odpowiedniego to najlepiej jest udać się do weterynarza lub sklepu zoologicznego i poprosić o radę fachowca. Koszyk lub inny pojemnik musi być dostosowany do rodzaju zwierzęcia (pies, kot, chomik, rybka, wąż) i dopasowany do jego wielkości tak, by zwierzak mógł swobodnie leżeć, wstać i siedzieć podczas procesu przeprowadzki. Ponad to pojemnik musi mieć odpowiednią wentylację i nie przeciekać. Warto również wyłożyć pojemnik do przewozu zwierząt miękkim kocem lub ręcznikiem, zamortyzuje to wstrząsy, a zwierzakowi będzie znacznie wygodniej podczas przeprowadzki. Tak dobrany pojemnik  jest znakomity na transport zwierząt i pozwoli podróżować w komfortowych i bezpiecznych warunkach zarówno zwierzakowi jak i innym pasażerom.

Jeśli podróżujesz samochodem upewnij się, że pojemnik jest dobrze zabezpieczony przed przemieszczaniem, tak by podczas wypadku zwierzę było bezpieczne, a pojemnik nie wyrządził Tobie krzywdy.Podczas transportu zwierząt Jeśli przewozisz ptaki lub zwierzęta żyjące w klatkach np. papugę, to możesz je w nich przetransportować. Warto jednak wyjąć ruchome rzeczy, żeby nie wyrządziły im krzywdy. Dobrym pomysłem jest również na początku zasłonić klatkę jakimś ręcznikiem, aby zwierzę było spokojniejsze.

Pamiętaj, że jeśli będziesz podczas przeprowadzki podróżować samolotem bądź statkiem morskim wymogi przewożenia zwierzęcia mogą być zaostrzone. Warto zapoznać się z regulaminem przed zakupem kosza, by nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Linie lotnicze mają bardzo dokładnie opisane wymogi co do rodzaju zwierząt jakie mogą być przewożone, jak również sposobu przewożenia tych zwierząt. Czasami kosze, których używamy na co dzień nie są wystarczające. Jeśli nie jesteś pewien możesz porozmawiać z przedstawicielem linii lotniczych z pewnością odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. Warto zapytać jak pojemnik jest zabezpieczany przed przemieszczeniem w samolocie i jakie stosowane są środki ostrożności. Niektóre linie pozwalają by zwierzak w odpowiednim koszu podróżował z Tobą, inne przewożą zwierzęta jedynie samolotami towarowymi.

Pamiętaj, że musisz zgłosić, przewóz zwierząt i że chcesz przewieźć zwierzę! Nawet te najmniejsze, w przeciwnym razie zwierzę może nie zostać wpuszczone na pokład.

Upewnij się że zwierzę ma wodę i coś do jedzenia na czas podróży. Aby umilić mu czas przeprowadzki możesz również dać mu jego ulubione zabawki. Jeśli zwierzę źle nosi podróże, wymiotuje i martwisz się że długa podróż może go bardzo zmęczyć poproś weterynarza o radę, z pewnością da Ci jakieś lekarstwo, które pomoże lepiej znieść zwierzakowi przeprowadzkę.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/446e53b55cd5c69f36861f7bce25a171): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33