Wybór firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.

Wypełnij prosty formularz, a:

 • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
 • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
 • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Przeprowadzka jest często jednym z najbardziej stresujących doświadczeń z jakim przyjdzie nam się zmierzyć w życiu. Cały proces pakowania naszych rzeczy, pozostawianie dotychczasowych domostw i przeprowadzka w nowe miejsce jest wystarczająco stresujące, a dodajmy do tego jeszcze powierzenie naszej własności, często dorobku życiowego zupełnie obcym ludziom. To powoduje że poziom stresu szybko wzrasta.

Problemem jest to, że nie mamy tendencji do częstych przeprowadzek i w związku z tym nie przyzwyczaimy się do tego procesu. Jesteśmy nowicjuszami gdy dochodzi do przeprowadzki i to widać. Ale jak w każdym procesie, w przeprowadzce również chodzi o to by być mądrym i wiedzieć co się robi.

Tutaj dowiesz się więcej o najtrudniejszej części tego procesu – wyborze firmy przeprowadzkowej.

Wybór dobrej firmy przeprowadzkowej jest trudny. Każdy z nas słyszał przerażające historie od przyjaciół czy rodziny o podejrzanych firmach przeprowadzkowych. Tak więc niezbędne jest jak najszybsze rozróżnienie firm dobrych od złych.

Gdziekolwiek mieszkasz możesz mieć pewność, że co najmniej kilka różnych firm przeprowadzkowych czeka tylko by Ci pomóc. Twoim najtrudniejszym zadaniem jest wybór tej jednej, właściwej dla Ciebie – bo to oczywiste że wybierzesz właściwie.

Zły wybór może kosztować cię czas, pieniądze i zdrowie (a nawet przyprawić o zawał serca). Wybór właściwej firmy przeprowadzkowej jest często indywidualną sprawą i Twoja decyzja powinna być dostosowana do Twoich aktualnych potrzeb.

W dzisiejszych czasach mogą zaoferować Ci szeroki wachlarz usług. Mogą zawierać one pakowanie, sprzedaż lub wynajęcie materiałów do pakowania, rozpakowywanie i przechowywanie (usługi magazynowania). Niektóre firmy mogą nawet spakować Twoją własność, przetransportować ją, wyczyścić Twój nowy dom, rozpakować Twoją własność i urządzić nowe lokum, wszystko zgodnie z Twoimi instrukcjami. Te dodatkowe usługi będą oczywiście dodatkowo Cię kosztować.

Jako wskazówkę dodam, że powinieneś wybrać firmę przeprowadzkową przynajmniej na 4-8 tygodni przed przeprowadzką. Większość dobrych firm przeprowadzkowych ma zarezerwowane terminy nawet na kilka tygodni, więc jeśli to odwleczesz będziesz miał mniejszy wybór firm przeprowadzkowych. Tak wiec, dużo lepiej jest wybrać firmę przeprowadzkową wcześniej i zarezerwować interesujący Cię termin z dużym wyprzedzeniem.

Jak tylko wyznaczysz termin przeprowadzki powinieneś sporządzić listę rzeczy do zrobienia. Pamiętaj, że są często zajęte pod koniec miesiąca, w piątki, podczas weekendów i opłata za te terminy może być wyższa.

Istnieją również spokojniejsze dni np. poniedziałek – mogą nawet mieć w ofercie zniżki za przeprowadzki w spokojniejszych okresach. Zawsze warto zapytać!

By dokonać najlepszego wyboru firmy przeprowadzkowej musisz się zastanowić czego wymagasz od firmy przeprowadzkowej i zanim skontaktujesz się z firmami przeprowadzkowymi powinieneś sporządzić listę.

Lista pomoże Ci uzyskać najlepsze stawki jeśli bardzo dokładnie określisz swoje potrzeby:

 1. preferowaną datę przeprowadzki,
 2. czy chcesz się przeprowadzić lokalnie, na długim dystansie czy zagranicę,
 3. czy potrzebujesz pomocy przy pakowaniu, chcesz wypożyczyć/kupić materiały do pakowania, czy sam się spakujesz,
 4. czy potrzebujesz firmy przeprowadzkowej do przetransportowania kosztowności lub kruchych, delikatnych rzeczy,
 5. czy chcesz wynająć po prostu samochód do przeprowadzki,
 6. czy potrzebujesz usług magazynowania,
 7. jak dużo rzeczy masz,
 8. jak duże ubezpieczenie będziesz potrzebował.

Najlepszym sposobem na znalezienie solidnej firmy przeprowadzkowej są rekomendacje i dobra reputacja. Jeśli ktoś kogo znacie miał dobre doświadczenia z firmą przeprowadzką wykorzystajcie to. Jednak nadal musicie być ostrożni. Jeśli lokalna z sukcesem przeprowadziła Waszą teściową na drugi koniec miasta nie oznacza to jeszcze, że ta sama będzie miała umiejętności, środki i doświadczenie by przeprowadzić Cię międzynarodowo (z jednego kraju do drugiego).Porozmawiaj z pośrednikiem handlu nieruchomościami zarekomenduje Ci doświadczone i znające się na rzeczy firmy.

Jeśli chcesz się przeprowadzić stostunkowo blisko domu to szybkim i łatwym sposobem by zauważyć lokalne jest mieć oczy szeroko otwarte. Z pewnością zauważysz samochody firm przeprowadzkowych, a z faktu że często są wykorzystywani możesz wyciągnąć już pewne pozytywne wnioski.

Wielu z nas wybiera z panoramy firm czy z Internetu. Niektórzy wybierają znane firmy, na przykład krajowe, inni preferują mniejsze, lokalne . We wszystkich przypadkach mądrze jest wybrać firmy które miały czas i zadały sobie trud by stać się akredytowanym członkiem organizacji przeprowadzkowej lub handlowej. Takie zazwyczaj trzymają się pewnych standardów i nie będziesz musiał uciekać się do prawnych działań gdy pojawią się jakieś problemy.

Ale nadal powinieneś być ostrożny – jeśli jesteś nieufny, sprawdź członkostwo tej firmy przeprowadzkowej. Możesz nawet poprosić o referencje od zadowolonych klientów. Oczywiście nie musisz robić tego wszystkiego, jeśli jednak jest niechętna by wskazać ludzi dla których pracowała to powinieneś się zastanowić czy ta jest dobra dla Ciebie.

Kiedy sporządzisz listę potencjalnych firm przeprowadzkowcych zastanów się nad procesem negocjacji. Znajdziesz szeroki wachlarz cenników, usług i różne typy wyliczania kosztów. Niektóre liczą sobie stawki godzinowe lub kilometrowe, niektóre wyliczają cenę na podstawie wielkości aktualnej nieruchomości, inne oszacowują na podstawie mebli i dóbr które chcesz przewieźć, a jeszcze inne na podstawie wagi przewożonego towaru.

Dobra rada.

Warto jest oszacować swój dobytek zanim zaczniesz rozmawiać z firmami przeprowadzkowymi. Spisz ile masz pokoi, zrób listę dużych mebli i spróbuj policzyć w ilu pudłach zmieszczą się Twoje rzeczy. Najprostszym sposobem jest przejść przez każde pomieszczenie w Twoim domu i po kolei je opisywać. Nie zapomnij o meblach ogrodowych, zawartości garażu i piwnicy.

Nie martw się jeśli nie zrobisz tego dokładnie, nie oczekują tego. Jednak Twoje wyliczenia nie mogą całkowicie odbiegać od rzeczywistości by mogła dobrze przygotować się do tej przeprowadzki na przykład podstawić odpowiedni wóz (nie za mały ani nie za duży).

Jeśli masz wątpliwości poproś kilka firm przeprowadzkowych o radę jak oszacować te wielkości. Będziesz zaskoczony jak pomocne potrafią być – niektóre mogą zaproponować Ci nawet że wyślą przeszkoloną osobę która pomoże Ci to zrobić, zwłaszcza gdy cena ustalana jest na podstawie wagi. Celem analizy przed przeprowadzką jest także zidentyfikowanie przedmiotów, które wymagają specjalnego opakowania lub specjalnie skonstruowanych drewnianych skrzyń z przegródkami, zapewniających maksymalne zabezpieczenie. Ekspert do spraw przeprowadzek międzynarodowych omówi także procedury odprawy celnej przedmiotów gospodarstwa domowego co jest bardzo istotne przy przeprowadzkach zagranicznych.

Pamiętaj!

Zanim podejmiesz decyzje powinieneś obejrzeć przynajmniej 2-3 oferty. Nie patrz tylko na cenę, ale także na to co jest wliczone w tę kwotę. Może okazać się bardziej opłacalne jest zapłacić trochę więcej, ale mieć za to więcej usług.

Nie bój się zapytać o to jak długo pracują w tej branży, ich doświadczenie lub referencje. Zapytaj ile czasu zajmie im przeprowadzenie Twoich rzeczy. Dowiedz się o ubezpieczenie, jakie usługi są ubezpieczone, jakie szkody są pokrywane.

Nigdy nie wybieraj firmy przeprowadzkowej, która nie ma odpowiedniego ubezpiecznia. Ważne jest również aby mieć umowę na piśmie i upewnić się że dokładnie rozmumiemy jak umowa działa. To jest ten moment w życiu kiedy musimy dokładnie przeczytać druk napisany drobnym maczkiem.

Przykład:

Niektóre nie pokryją kosztów uszkodzeń jeśli sam pakowałeś swoje rzeczy, chyba że uszkodzenie zostało spowodowane z wyłącznej winy firmy przeprowadzkowej. Musisz się upewnić, że nie tylko wytłumaczono Ci zasady obowiązywania umowy ale również otrzymasz pełną wersję zawierajacą wszystkie istotne warunki, terminy, rachunki, regulaminy itp.

Uwaga!

Dobrze jest się zapytać ile osób będzie odpowiedzialnych za Twoją przeprowadzkę, im więcej ich będzie tym szybciej Twoje rzeczy zostaną przeniesione. Większość ludzi uważa że 3 osoby to idealna liczba. Dwie osoby zajmują się pakowaniem i rozpakowywaniem samochodu, a trzecia osoba pilnuje porządku. To także znaczy, że ktoś jest przy Twoich rzeczach przez większość czasu co zapewnia im dodatkowe bezpieczeństwo.

Musisz być szczególnie uważny jeśli Twoja przeprowadzka wyceniana jest na podstawie wagi przewożonych rzeczy. Ten typ rozliczeń ma kilka wad. Trudno jest oszacować wagę rzeczy zanim tak naprawdę je zważymy. W takim przypadku główna estymacja powinna być wykonana zanim zostanie podana cena. Jednak Twoje dobra zostaną zważone po spakowaniu i jeśli waga jest wyższa niż to oszacowano, możesz zostać narażony na dodatkowe koszta. W takim przypadku zawsze sprawdź na początku jak system firmy przeprowadzkowej działa i jak to jest określone w umowie. Jeśli natrafisz na takie problemy to będziesz między młotem a kowadłem. Odmowa zapłaty dodatkowych kosztów spowoduje, że Twoja przeprowadzka zostanie zawieszona do czasu rozwiązania problemu. Tak więc bardzo ważne jest aby poświęć czas wybierając firmę przeprowadzkową.

Pamiętaj!

Masz prawo być obecnym przy ważeniu Twoich rzeczy by sprawdzić dokładność tego procesu i możesz poprosić o ponowne zważenie jeśli nie jesteś pewien wagi. Upewnij się że zgadza się na to.

Gdy sporządzisz listę firm przeprowadzkowych i przeczytasz ich umowy będziesz gotowy by dokonać właściwego wyboru. Możesz po prostu wybrać na podstawie cen lub wybrać firmę która najbardziej przypadła Ci do gustu. Po podjęciu decyzji prawdopodobnie zostaniesz poproszony o podpisanie umowy wstępnej. To dobry pomysł bo obie strony będą wiedziały czego mogą od siebie oczekiwać. Teraz musisz jedynie przygotować się do dnia przeprowadzki. Nie zapomnij tylko zadzwonić do firmy przeprowadzkowej na kilka dni przed przeprowadzką i potwierdzić zlecenie.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/84cb2e6e159b8fc32befefed7564f2d2): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33