Przeprowadzka dzieci

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzekPrzeprowadzka zawsze jest stresującym zdarzeniem nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci w każdym wieku. Nawet Ci najmłodsi mają problemy z przeprowadzką do nowego domu i zmianą otoczenia. Im dziecko jest starsze tym więcej problemów wchodzi w grę: przyjaciele, szkoła. Oto kilka wskazówek jak ułatwić im ten proces.

Jak radzić sobie z przeprowadzką dziecka

Najlepszym sposobem by poradzić sobie z przeprowadzką dzieci jest rozmowa. Porozmawiaj z dzieckiem o przeprowadzce jak najszybciej. Nie zaskakuj informacją o przeprowadzce na dzień przed. Dzieci również potrzebują czasu, żeby oswoić się z myślą o przeprowadzce. Zawsze mów pozytywnie i podaj powody dla których przeprowadzka jest konieczna. Nawet małym dzieciom łatwiej jest przyzwyczaić się do zmiany jeśli zna powody.

Jeśli dziecko negatywnie podchodzi do , nie złość się. Postaraj się z nim szczerze rozmawiać nawet jeśli udaje, że nie słucha. Wskaż pozytywne strony na przykład nowy pokój, nowa szkoła, nowi przyjaciele. Zapewnij dziecko, że nadal będzie mogło utrzymywać kontakty ze starymi przyjaciółmi poprzez rozmowy telefoniczne, e-maile, a nawet w miarę możliwości będą mogli odwiedzać się nawzajem.

Staraj się zapewnić pozytywną atmosferę podczas całego procesu . Dzieci widzą, że rodzice się stresują, a ta atmosfera udziela się i im. Jeśli pokażesz, że przeprowadzka sprawia Ci wiele radości im też zacznie.

W zależności od wieku dziecka, pozwól mu pomagać przy pakowaniu swoich rzeczy. Spróbujcie cieszyć się tą chwilą i pakowanie przeobrazić w zabawę. Pozwól dziecku uczestniczyć w urządzaniu nowego pokoju, wyborze nowych mebli, koloru ścian. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże możesz zaproponować, by samo urządziło swój pokój.

Jeśli dziecko jest małe to spakuj jego ulubione zabawki, kocyki itp. w ostatnim momencie. To sprawi, że dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo i pomoże mu to łatwiej poradzić sobie z przeprowadzką. Jeśli masz więcej dzieci, to spakuj każdemu w oddzielną torbę rzeczy, których będzie potrzebować w dniu i przez kilka następnych dni. Upewnij się, że zabrałeś ze sobą leki i inne niezbędne podczas rzeczy.

Jeśli to możliwe i uważasz, że byłoby to dobrym pomysłem to zostaw dzieci na dzień u rodziny bądź znajomych. Jeśli są wystarczająco duże, spytaj co chcą robić. Jeśli będą chciały być z Tobą, pozwól im. Sprawi to, że będą się czuły bezpieczniej i nie zostaną wykluczone z jakże ważnego dla nich procesu .

W jakim wieku przeprowadzić się z dzieckiem

Czas jest również bardzo istotny. W zależności od wieku dziecka istnieje kilka teorii kiedy najlepiej się przeprowadzić. Większość nastolatków woli przeprowadzać się w okresie wakacyjnym. W ten sposób unikają bycia „nowym” w środku roku szkolnego. Łatwiej im znaleźć nowe znajomości i aktywniej uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Ponad to przez okres wakacyjny zdążycie przyzwyczaić się do nowego miejsca zanim zacznie się rok szkolny i nowe stresy. Tak więc jeśli to możliwe to zorganizuj przeprowadzkę po zakończeniu roku szkolnego. Warto porozmawiać z dzieckiem co o tym myśli. Pokaż mu jak ważne jest dla Ciebie jego zdanie.

Staraj się informować dziecko na bieżąco o całym procesie . Jeśli dzieci wiedzą co się wokół nich dzieje łatwiej i szybciej się przystosowują do nowego miejsca.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/65b2d2affdd4d576f602852f021de70c): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33