Transport akwarium i transport ryb akwariowych

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek w swojej okolicy.Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Transport rybek akwariowych

Transport rybek akwariowych jest rzeczą bardzo stresogenną i decydując się na na niego, bądź gotów stracić poszczególne jednostki. Szczerze mówiąc bardzo częstym rozwiązaniem podczas dalekich przeprowadzek jest odsprzedanie swoich podopiecznych i zakup nowego akwarium i rybek na nowym miejscu zamieszkania.

Ale jeżeli nadal jesteś zainteresowany transportem rybek akwariowych , to proszę przeczytaj nasz artykuł który pomoże CI zminimalizować straty i ból podczas przeprowadzki.

Główne dwa zadania jakie cię czekają to:

Nie pozwól aby przeprowadzka akwarium była jedną „paczką”.

Transport akwarium

Największym problem przy transporcie akwarium jest system filtracyjny. Po jednym dniu rybki bez systemy cyrkulacji powietrza nie maja szans na przeżycie, i zaczynają się rozwijać glony . Oznacza to nic innego jak nawet kilku godzinna przeprowadzka może spowodować rozwój bakterii i glonów w zbiorniku. Aby utrzymać wszystkie żyjątka w akwarium w dokonałem kondycji należy podjąć kilka kroków. Podążaj naszymi poradami a ograniczysz ryzyko do minimum.

  1. Odseparuj rybki do oddzielnych pojemników.
  2. Osusz akwarium. Przy dłuższej przeprowadzce zostaw trochę wody na sodzie akwarium aby dać szanse na przeżycie roślinności.
  3. Jeśli można to rozmontuj akwarium. Rośliny akwariowe przeżyją jeśli ich korzenie będą wilgotne. Warto więc przewozić je w worku z wodą i odstawić na bok do rzeczy delikatnych. Jeśli przeprowadzka zajmie niewiele czasu nie musisz czyścić filtra wystarczy jeśli umieścisz go w szczelnym pojemniku, najlepiej w jakimś pustym wiaderku ważne by nie było używane do przechowywania detergentów czy innych środków chemicznych. Gdy przeprowadzka rybek akwariowych będzie trwała długo filtr powinno się wyczyścić lub go wymienić. Pompki, grzejniki itp. powinny być zabezpieczone podczas transportu jak wszystkie niestabilne przedmioty.
  4. Najlepiej przewieźć akwarium samemu. Jednak gdy nie masz takich możliwości możesz skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Poinformuj firmę przeprowadzkową, że przewożone będzie delikatne, szklane akwarium. Jeśli będziesz nadzorował pakowanie i załadowywanie na ciężarówkę będziesz miał pewność, że zostało dobrze zabezpieczone. Warto również akwarium dodatkowo ubezpieczyć.
  5. Jeśli przeprowadzka trwa krótko to upewnij się, że w nowym miejscu masz wystarczająco dużo niechlorowanej wody by napełnić akwarium i podłącz filtr. Jeśli przeprowadzka zajmuje więcej niż jeden dzień postępuj zgodnie z instrukcją tak jakbyś napełniał akwarium po raz pierwszy.

Transport akwarium przy przeprowadzce

Trzy największe problemy przy transporcie akwarium z rybami:

Gdzie umieścić rybki akwariowe na czas przeprowadzki?

Mamy dwie opcje:

Niektóre sklepy oferują odpłatnie przetrzymanie twoich podopiecznych .Podpisanie umowy o odpowiedzialności i ew. odszkodowaniu podczas pobytu jest bardzo dobrym rozwiązanie gdyż pomoże CI spać spokojnie podczas przeprowadzki.

Pamiętaj o tym ze przeprowadzka i instalacja nowego akwarium może trwać tygodniami więc miej to na uwadze..

Jak spakować zawartość akwarium przy przeprowadzce?

Na krótki okres transportu rybek akwariowych możesz spakować je w torebki śniadaniowe do połowy wypełnione powietrzem. Jeżeli masz możliwość wypełnij torebkę czystym tlenem, jest to efektywniejsze niż samo powietrze. Ułóż torby z rybkami osobno i zabezpiecz je przed uszkodzeniami. Na dłuższe przeprowadzki i większe rybki akwariowe zakwateruj każdego osobnika osobno w oddzielnej torebce albo pojemniku.

Jak zadbać o rybki podczas przeprowadzki i transportu?

Rybki akwariowe nie będę jadły podczas transportu, gdyż są zbyt zestresowane. Nie polecane jest też zanieczyszczanie wody podczas transportu ryby potrafią przeżyć około tygodnia bez jedzenia jeżeli odpowiednio je nakarmimy przed transportem. Staraj się zapewnić im odpowiednią temperaturę nie odbiegającą zbytnio od temperatury ich naturalnego środowiska.

Na dłuższe dystanse w szczególności samochodem bateryjnie zasilana pompa do natleniania wody jest doskonałym pomysłem.

Po przeprowadzce akwarium staraj się zasiedlić ryby w nowym miejscu i akwarium tak jak by były twoim nowym nabytkiem… dbaj o nie.


Warning: file_put_contents(_cache/6f679829afacf5612aa5b5487139d5ce): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33