Przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzki Prywatne Porównaj ceny przeprowadzek zagranicą.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przeprowadzek

Jak sprawnie przeprowadzić się zagranicę

Przeprowadzka międzynarodowa może spędzać sen z powiek. Ale jak wszystkie przeprowadzki, również przeprowadzki międzynarodowe można zrealizować w sposób prosty i efektywny jeśli ma się dobry plan i pomoc eksperta.

Przeprowadzki w Unii Europejskiej

Przeprowadzki Anglia Przeprowadzki Niemcy
Przeprowadzki Francja Przeprowadzki Włochy
Przeprowadzki Belgia Przeprowadzki Holandia
Przeprowadzki Hiszpania Przeprowadzki Portugalia
Przeprowadzki Szwajcaria Przeprowadzki Austria
Przeprowadzki Irlandia Przeprowadzki Finlandia
Przeprowadzki Szwecja Przeprowadzki Norwegia
Przeprowadzki Czechy Przeprowadzki Węgry

Wybór firmy do przeprowadzki międzynarodowej

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest wybór firmy przeprowadzkowej. Jeśli przeprowadzasz się ze względu na pracę z pewnością nowy pracodawca ma zaprzyjaźnioną firmę przeprowadzkową, z której usług będziesz mógł skorzystać, lub firma pokryje . W pozostałych przypadkach powinieneś zacząć szukać firmy przeprowadzkowej najszybciej jak się da.

Firm przeprowadzkowych zajmujących się przeprowadzkami międzynarodowymi jest znacznie więcej niż firm lokalnych, ale warto je posortować z dużym wyprzedzeniem. Nie wybieraj firmy przeprowadzkowej bez doświadczenia w przeprowadzkach międzynarodowych, bo może to spowodować wiele problemów w trakcie procesu przeprowadzki.

Na co zwracać uwagę

Idealnym wyborem będzie z doświadczniem w przeprowadzkach międzynarodowych najlepiej z kraju, z którego będziesz się wyprowadzał. Doświadczenie oznacza, że ułatwi Ci cały proces przeprowadzki.

Firmy przeprowadzkowe zajmujące się przeprowadzkami międzynarodowymi mają zazwyczaj lepszy sprzęt, którym szybciej i bezpieczniej przewieziesz swoje rzeczy do nowego domu. Takie firmy pomogą Ci nawet wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty np. dotyczące cła.

Pakowanie rzeczy przed przeprowadzką

Międzynarodowe przeprowadzki wymagają uważnego i starannego spakowania rzeczy. W zależności od celu podróży Twoje rzeczy mogą być przwożone samochodem, statkiem lub samolotem. Mogą być również kontrolowane przez służby celne. To oznacza, że Twoja własność może być narażona na szkody i straty podczas transportu.

Zapytaj firmy przeprowadzkowej czy mają jakieś cenne wskazówki odnośnie pakowania, które ułatwią transport. Większość doradzi jedynie by dobrze zabezpieczyć wszystkie rzeczy lub zaproponuje swoją pomoc przy pakowaniu.

Niektóre firmy proponują usługi takie jak specjalne opakowania, w których Twoje rzeczy są zabezpieczone przed poruszaniem podczas podróży. Takich opakowań używa się zazwyczaj przy transporcie morskim lub lotniczym. Taka oferta zapewnia lepszą ochronę podczas transportu, ale oczywiście wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Czasem jednak warto zapłacić trochę więcej, a mieć swoje rzeczy w nienaruszonym stanie.

Co zabrać, a co zostawić

Przed przeprowadzką międzynarodową powinieneś się dobrze zastanowić jakie rzeczy chcesz ze sobą zabrać. Istnieją bowiem różnice pomiędzy krajami na przykład w standardach napięcia elektrycznego. Niekiedy okazuje się, że jest znacznie taniej sprzedać sprzęty gospodarstwa domowego lub je oddać na przechowanie, a w nowym miejscu kupić lub wypożyczyć takie, odpowiadające standardom danego kraju.

Jeśli Twoja jest na stałe to prawdopodobnie będziesz chciał zabrać ze sobą cały swój dobytek. Jeśli jednak Twoja ma charakter czasowy zastanów się, które rzeczy będą Ci w nowym miejscu niezbędne. Może się bowiem okazać, że nie potrzebujesz zabierać ze sobą wszystkich książek jeśli przeprowadzasz się tylko na okres na przykład sześciu miesięcy.

Jeśli przeprowadzasz się do miejsca gdzie jest bardzo ciepło i wilgotno to nie musisz zabierać ze sobą swojej zimowej odzieży czy antyków bądź obrazów, którym taki klimat nie służy. Na czas tych krótkich przeprowadzek międzynarodowych wiele osób pozostawia część rzeczy u rodziny, przyjaciół bądź w profesjonalnych magaznach, w których można przechowywać rzeczy przez dowolny okres.

Możesz się spotkać z tym, że przepisy niektórych państw nie pozwalają lub nakładają wysokie opłaty celne za wwiezienie niektórych artykułów. Każda dobra firma zajmująca się przeprowadzkami międzynarodowymi poinformuje Cię jakie problemy możesz napotkać i doradzi Ci co najlepiej zrobić w takiej sytuacji.

Wycena przeprowadzki zagranicznej

Wiele firm przeprowadzkowych zajmujących się przeprowadzkami międzynarodowymi będzie chciało obejrzeć rzeczy, które chcesz zabrać, aby wycenić bagaż aby przygotować dla Ciebie dobrą ofertę – ma to znaczenie zwłaszcza jeśli chcesz przenieść cały swój dobytek. Warto im to umożliwić.

Większość przeprowadzek międzynarodowych wyceniana jest szacunkowo na podstawie wagi załadunku, tak więc kwota podana w ofercie nie będzie ostateczna i może się zmienić nieco po faktycznym zważeniu. To dodatkowy powód dla którego warto wziąć ze sobą tylko te rzeczy, które naprawdę są Ci niezbędne w nowym miejscu – będzie to dla Ciebie znacznie tańsze. W takich przypadkach warto jest się dowiedzieć czy sporządza dla Ciebie wykaz przewożonych rzeczy.

Większość firm zajmujących się przeprowadzkami międzynarodowymi doliczy w ofercie koszty związane z załatwieniem wszelkich formalności. Może zawrzeć takie opłaty jak przygotowanie odpowiedniej dokumentacji dotyczącej przewodzu określonych dóbr, podatki, opłaty lotniskowe bądź morskie, odprawy celne, oraz wszelkie opłaty które mają zastosowanie w poszczególnych krajach np. opłaty za przejazd autostradą. Sprawdź z firmą przeprowadzką czy nie ma dodatkowych, ukrytych kosztów związanych z przeprowadzką zanim podpiszesz umowę. Niektóre firmy nie zawierają w wycenie żadnej z tych usług co oznacza dla Ciebie dodatkowe .

Przewóz rzeczy zagranicę

Firmy przeprowadzkowe mogą zaproponować Ci kilka opcji przeprowadzki międzynarodowej. Jeśli przeprowadzasz się na terenie europy z jednego kraju do drugiego to zazwyczaj Twoje rzeczy będą przewiezione jednym środkiem transportu. Jeśli jednak przeprowadzasz się znacznie dalej to prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z różnych środków transportu. W takim przypadku przetransportuje Twój dobytek do następnego przewoźnika (zazwyczaj jest to statek bądź samolot) i go odpowiednio załaduje.

Po osiągnięciu celu przeznaczenia Twoje rzeczy są znów zabierane przez firmę przeprowadzkową współpracującą z Twoją firmą bądź jeśli to jest duża firma i ma oddziały w różnych krajach to przez przedstawiciela tejże firmy i dostarcza Twoje rzeczy już bezpośrednio do nowego lokum.

Transport morski

Transport morski jest najczęstszym i tańszym sposobem przewożenia dużych ładunków na długich dystansach i stosowany jest przy przeprowadzkach międzynarodowych. Twoje rzeczy zostają załadowane do specjalnych kontenerów. Możesz wynająć taki kontener na własność lub jeśli nie przewozisz aż tylu rzeczy i cały kontener nie jest Ci potrzebny to możesz ponająć tylko część. Ewentualnie jeśli wybierasz się do kraju gdzie , z której usług korzystasz, nie zapewnia transportu regularnie, to możesz nadać swoje rzeczy odpowiednio spakowane przez towarzystwo żeglugi.

Transport lotniczy

Oczywistą zaletą nadania przesyłki samolotem jest szybkość transportu, jednak wiąże się to z większymi kosztami. Aby przetransportować Twoje rzeczy samolotem należy je spakować do specjalnych kontenerów i w zależności od wielkości mogą być dostarczone samolotem pasażerskim bądź samolotem towarowym.

Przeprowadzki międzynarodowe często mają opóźnienia zwłaszcza do bardziej odległych krajów. Dobrym pomysłem jest zabrać część rzeczy, których będziesz potrzebował od razu na przykład ubrań, ze sobą. Dodatkowo firmy zajmujące się przeprowadzkami międzynarodowymi nie ubezpieczają cennych i delikatnych rzeczy na przykład biżuterii. Jeśli to możliwe to postaraj się zabrać wszystkie takie rzeczy ze sobą. I upewnij się, że Twoja i cały Twój dobytek są w pełni ubezpieczone.

Ubezpieczenie przeprowadzki międzynarodowej

Musisz na to zwrócić szczególną uwagę. Polisy są często bardzo skomplikowane i mogą w zawiły sposób mówić dodatkowych warunkach jakie musisz spełnić by otrzymać ubezpieczanie. Warto poradzić się firmy zajmującej się przeprowadzkami międzynarodowymi jaka polisa będzie najlepsza do Twoich potrzeb.

Poznaj ceny przeprowadzek międzynarodowych

Znajdź i porównaj przeprowadzki międzynarodowe. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od 6 różnych firm przeprowadzkowych.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/ba80ec72a2ab4f1ec6d41a3367cef18b): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33