Przewóz i Transport Lodówki

Przewóz Lodówki Porównaj ceny przewozu lodówki w Twojej okolicy. Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny przewozu lodówki

Jak przewieźć bezpiecznie lodówkę

Przewóz lodówki jest delikatnym zadaniem i wymaga staranności i dokładności. Podczas transportu lodówki bardzo często zdarzają się uszkodzenia sprzętu bądź obrażenia ciała czy kontuzje. Oto kilka wskazówek jak bezpiecznie i szybko przewieźć lodówkę.

Transport sprzętu domowego jest żmudnym zadaniem. Nie dość że jest czasochłonne to jeszcze duże rozmiary zmuszają nas do zaangażowania dodatkowych rąk do pracy. Urządzenia takie jak lodówki wymagają ostrożnego obchodzenia się z nimi. Dlatego jeśli planujesz przewóz lodówki warto wcześniej poprosić kogoś o pomoc przy transporcie i przede wszystkim zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Przed transportem lodówki…

Opróżnij zawartość całej lodówki, odłącz ją od prądu i wyjmij kabel z gniazdka. Rozmrażanie zwykle trwa około 6 godzin. Następnie umyj dokładnie lodówkę środkami do tego przeznaczonymi, aby pozbyć się ewentualnych zarazków i nieprzyjemnych zapachów.

Usuń wszystkie ruchome części lodówki, tacki, szuflady, półki. Każdą z tych części należy odpowiednio zabezpieczyć i zapakować oddzielnie.

Zamknij lodówkę i obwiąż ją sznurkiem tak, aby drzwi lodówki nie otworzyły się podczas transportu. Nie obklejaj drzwi lodówki taśmą samoprzylepną, gdyż w ten sposób możesz bardzo szybko uszkodzić gumę i tym samym rozszczelnić lodówkę. Poza tym po taśmie samoprzylepnej pozostają ślady których nie można domyć, gdyż do lodówki nie można stosować środków żrących.

Jeśli masz styropian warto dodatkowo zabezpieczyć nim rogi lodówki.

Sposoby przenoszenia lodówki

Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą transportu lodówki jest przenoszenie jej w pozycji pionowej. Jeśli lodówka ma być przeniesiona na krótkim dystansie lub w górę / w dół schodów najlepiej gdy transportuje ją co najmniej dwóch silnych ludzi.

Nigdy nie przenoś lodówki na plecach! Jest to najbardziej niebezpieczny sposób transportu zarówno dla lodówki ale przede wszystkim dla człowieka.

Transport lodówki w pozycji horyzontalnej (na boku) nie jest wskazany. Układanie lodówki na boku wiąże się z ryzykiem, że olej z kompresora może dostać się do rurki chłodzącej.

Jednak czasem zdarzają się takie sytuacje gdy nie ma innej możliwości transportu lodówki. Wówczas sprawdź dokładnie instrukcję obsługi by zlokalizować położenie kompresora i rurki chłodzącej .

Nigdy nie kładź lodówki płasko na boku. Układaj lodówkę tak by rurka chłodząca była powyżej kompresora. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wycieku oleju do rurki chłodzącej.

Jak przetransportować lodówkę

Upewnij się, że podczas przenoszenia lodówki nie ma zbyt dużych wychyleń. Sprawdź również wymiary lodówki aby bez przeszkód przeszła przez wszystkie drzwi.

Jeśli przeprowadzasz się o kilka bloków wystarczy skorzystać ze specjalnego wózka do transportu dużych przedmiotów, taki wózek możesz wypożyczyć od niektórych firm przeprowadzkowych.

Jeśli jednak przeprowadzasz się dalej konieczne będzie wynajęcie dużego samochodu lub całej firmy przeprowadzkowej. W samochodzie lodówka powinna być zabezpieczona specjalnymi pasami przed przemieszczaniem się.

Po przewiezieniu lodówki

Gdy lodówka znajduje się już w nowym miejscu pozostaw ją w pozycji pionowej co najmniej przez 12 godzin zanim ją podłączysz. Wszystkie płyny muszą spłynąć na miejsce.

Po podłączeniu lodówka powraca do normalnego trybu chłodzenia po upływie 72 godzin.

Jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek problemy z chłodzeniem, zadzwoń po serwis. Warto by sprawdzili wszystko profesjonaliści.

Porównywarka cen przeprowadzek

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj firmy przeprowadzkowe które przetransportują lodówkę. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku firm przeprowadzkowych.

Porady przeprowadzkowe:


Warning: file_put_contents(_cache/283106c3430416f20eb37a55f02145d9): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 21 Warning: opendir(_cache/): failed to open dir: No such file or directory in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 22 Warning: closedir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/jarodbartenders/domains/tanie-przeprowadzki.pl/public_html/Cache.class.php on line 33